V první části rozhovoru s Kačkou, která pracuje ve společnosti Shoptet se dozvíte, jaké to je pracovat v kolektivu převážně s muži (o tom bych taky mohla lecos povídat), že se dá získat práce i když zrovna nikoho ve firmě nehledají a k přeštení bude i to, čemu se vlastně Shoptet věnuje. Bonusová otázka — kolik myslíte, že má Shoptet klientů?
Kači, hned na začátek se zeptám, jaké to je pracovat mezi skoro samými chlapy?
Přiznám se, že jsem nikdy nepracovala v jiném než mužském kolektivu, takže netuším, jaké to je mezi samými chlapy nepracovat. Ale je mi s nimi fajn, pánové si v sobě (díky bohu) chrání pořád toho malého kluka, kterého pustí napovrch například ve chvíli, kdy se společně vrhneme do celofiremní přestřelky a podobných teambuildingových aktivit.
Nehledě na to, že spolupráce s muži je nesmírně přímočará, což – ve vší úctě k ženám – my ženy bohužel neumíme. Ale obecně se dá říci, že máme skvělý tým a jsem vděčná za přátelskou atmosféru, která tu mezi námi panuje.
Firemní přestřelky v Shoptetu
Jak jste se dostala k e‑shopům a do Shoptetu?
Náhodou :) Ale pěkně popořadě. Než jsem se do Shoptetu dostala, e‑shopy jsem znala jen z pohledu uživatelského. A nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že v podobném oboru budu pracovat, nebo že bych si dokonce pořídila vlastní e‑shop.
Moje cesta do Shoptetu byla neplánovaná. Zrovna jsem se stěhovala z Brna zpět do Prahy a dostala jsem na Mirka kontakt. Údajně prý do týmu nikoho nového nehledal, ale má rád lidi s potenciálem. Věděla jsem, že moje zkušenosti s IT byla nulová, ale na druhou stranu že jsem schopná se naučit ledacos. A že mám ráda výzvy. A tak jsme se s Mirkem potkali a po kolečku pohovorů jsme si plácli a já mohla nastoupit jako Account manager do Shoptetu.
Začátek byl náročný, protože jsem se musela naučit všechno a rychle. Nejen technické pozadí našich e‑shopů, ale i vše, co se internetového podnikání týká. Bylo toho hodně a bylo to pro mě všechno hodně nové, ale měla jsem kolem sebe perfektní tým lidí, kteří mi v tom značně pomáhali.
Katka :-)
Co máte v Shoptetu na starost? Baví vás vaše práce?
Mám na starost svůj tým – Barča pečuje o naše PPC kampaně, Konstantin se stará o sociální sítě. Terezka komunikuje s potenciálními i stávajícími klienty, Duong zase píše články na náš blog. A Sebastián zadává úkoly vývojovému oddělení, kontroluje jejich realizaci a zpracovává návrhy na vylepšení od našich klientů v knize přání.
Kromě mého týmu komunikuji s partnery, kteří chtějí integrovat své služby do našich e‑shopů, případně se stávajícími partnery, starám se o naše newslettery a o marketingovou komunikaci s našimi zákazníky, hledám nové příležitosti, sleduji legislativní změny, občas píši články. Moje práce je hodně rozmanitá a mám ji nesmírně ráda, ač to zní sebevíc jako klišé.
Katko, můžete prosím představit Shoptet?
Ráda. Shoptet je společnost, která vyvíjí a pronajímá technické řešení e‑shopů, včetně rozšíření pro prodej v kamenném obchodě. Zní to složitě, ale složité to není. Pokud někdo hledá systém, přes který by mohl prodávat na internetu nebo v kamenném obchodě (nebo obojí dohromady), je u nás na správné adrese. A i přes to, že těch funkcí, které náš systém nabízí, je bezpočet (přeci jen chceme umožnit zákazníkům plně moderní a profesionální e‑shop), je celé řešení stavěné tak, aby bylo intuitivní a pohodlně ovladatelné pro každého uživatele = neprogramátora. A podle zpětné vazby našich klientů se nám to daří. A protože je celé řešení neustále a zdarma rozšiřováno o nové funkce a vylepšení, všichni klienti Shoptetu mají tak zajištěný plně funkční a moderní e‑shop a pokladnu po celou dobu spolupráce.
Kdy a jak Shoptet začínal a kolik máte zaměstnanců nyní?
Shoptet začínal před sedmi lety. Mirek si v té době nechal od Tomáše Krejčího postavit svůj vlastní e‑shop na míru. Mirek zjistil, že Tomáš umí stavět kvalitní e‑shopy, a nabídl mu dělat marketing a zajišťovat komunikaci s klienty. Postupně přibrali dalšího programátora, ale začátky byly skutečně „ve sklepě“. Teď už jsme v počtu cca 32 lidí a s růstem rozhodně nekončíme.
Kolik spravujete e‑shopů a kolik nových e‑shopů se vám měsíčně registruje?
Za tahle čísla nás nemá konkurence ráda. V současné chvíli na našem řešení běží přes 8 400 e‑shopů a měsíčně jich přibývá 300 – 400, podle sezóny. I my máme okurkovou sezónu, takže v těchto dnech jsou lidé spíš u vody než u počítače.
Komentáře (0)